Zriaďme si domácnosť našich snov

Zriadiť alebo rekonštruovať dom či byt nie je ľahkou záležitosťou po časovej ani finančnej stránke. A práve na tieto dve stránky sa vo viacerých prípadoch zameriavame najviac, ale veci, ktorým by sme mali venovať možno ešte väčšiu pozornosť sú voľba vhodného štýlu bývania a jeho bezpečie. Z pohľadu bezpečnosti každopádne nesmie chýbať kvalitné zabradlie na schody, ale následne ani praktické a rozumné rozmiestnenie nábytku. V tomto smere sa už zároveň presúvame aj k vizuálnej stránke bývania a k voľbe prevedenia špecifického štýlu, aký bude pre tento veľký priestor charakteristický a mal by vystihovať naše myšlienky a určitý zmysel pre vkus či dizajn.
podkrovní byt
Zo všetkého najskôr zamerajme pozornosť na priestor, v ktorom sa budeme pravidelne pohybovať aj počas rekonštrukcie, respektíve často využívanou súčasťou bude určite schodisko, a to by malo byť zabezpečené zábradlím, ktoré však nemusíme brať iba ako potrebný doplnok, ale skutočne aj pri tejto súčasti domova môžeme siahnuť po vizuálne elegantom riešení, aké zároveň okrem schodiska obohatí aj okolitý priestor. Vďaka internetu je aj výber v tomto smere pestrý a nápaditý. Ak budeme mať tento základ vyriešený, ešte len teraz nás očakáva obohatenie prázdnych priestorov predmetmi, ktoré nám budú sympatické a tie by mali byť rozmiestnené do bezpečnej a prakticky využiteľnej podoby.
• Výber týchto predmetov už môžeme uskutočniť starou „dobrou“, no nepraktickou cestou a to behaním po obchodoch, alebo pozrieť katalóg či v dnešnej dobe skôr internet, ktorý nám z tohto pohľadu ponúkne zrejme najširší výber spoločne so službami týkajúcimi sa donášky nábytku až pri váš dom.
klíče na dlani
Pri výbere by ste ale nemali byť príliš unáhlení, skúste tieto predmety vzájomne zrovnať a urobiť si predstavu, či by k sebe skutočne pasovali a nenarobili by v miestnosti určitý chaos. Pokiaľ máte rodinu, pri výbere sa skúste vžiť aj do štýlu a záľub ostatných členov alebo sa s nimi priamo poraďte.