Chcete sa začať venovať joge? Tieto knihy by nemali u vás doma chýbať.

Joga- Kompletná súprava na cvičenie jogy doma

Táto kniha je vhodnou alternatívou hlavne pre tých, ktorý s jogou začínajú. Na štyridsiatich kartách sú podrobne popísané jednotlivé cviky. Nechýbajú samozrejme ani fotografie. Kniha má netradičnú väzbu, je poskladaná v kazete, ktorú však oceníte hlavne vtedy, ak si budete chcieť niektoré informácie vyhľadať priamo pri cvičení. Bonusom je CD s meditačnou hudbou, ktorú využijete priamo pri precvičovaní cvikov.

joga

Hormonálna jogová terapia

Kniha z dielne Dinah Rodrigues. Táto britská autorka sa venuje terapii jogou, zároveň je i psychologičkou, takže vo svojich cvičebných postupoch kombinuje tieto dve oblasti. Kniha je zameraná na aktivizáciu ženského hormonálneho systému. Špeciálne cviky a ich série dokážu zmierňovať nepríjemné prejavy, ktorými ženy trpia počas obdobia klimaktéria, liečiť neplodnosť, zmierňovať menštruačné bolesti. sú vhodné aj pre ženy, ktoré trpia rôznymi ochoreniami pohlavného ústrojenstva, hlavne vaječníkov. Pred tým ako sa pustíte do tejto jogovej terapie, je dobré najprv dobre pochopiť základné princípy jogy. Knihu by sme teda mohli odporúčať skôr pokročilým cvičencom.

Joga & ajurvéda

Autor knihy, David Frawley vo svojej publikácii rieši ucelený prístup k nášmu zdraviu. Kniha teda nie je zameraná čisto na konkrétne cviky, ale taktiež na celkový prístup k meditácii, životu a stravovaniu. Podobne ako v predošlom prípade, je kniha vhodnejšia pre tých, ktorí majú s cvičením jogy už nejaké tie skúsenosti. Nemusíte byť odborníkom. Stačí ak poznáte princípy základných cvikov a hlavne metódy správneho dýchania.

strečing

Učím sa jogu

Kniha Učím sa jogu pochádza z dielne autora André Van Lysabeth. Táto publikácia je vhodná ako pre začiatočníkov, tak aj pre tých, ktorí majú s jogou aké také skúsenosti. Jednotlivé cviky sú totiž popísané do úplných základov, pričom sa nejedná len o správne precvičovanie, ale hlavne techniku dýchania, relaxáciu a celkový duševný stav, do ktorého by sa mal človek počas cvičenie dostať. V knihe nájdete aj podrobný popis toho, v akom prostredí, by ste jogu mali precvičovať. Napríklad, ktoré rušivé elementy odstrániť. Rovnako sa dozviete aj všetko o správnom stravovaní a pitnom režime.