Všetky dôležité vychytávky, ktoré sa oplatí vedieť

Na Facebooku sa dokážete dohodnúť s priateľmi, po preflámovanej noci si nemusíte pamätať mená nových ľudí, ktorých ste spoznali pretože si ich na Facebooku dokážete dohľadať aj podľa fotky. Môžete aj vidieť a zúčastniť sa na rôznych eventov, hrať hry, a mnoho ďalších vecí.
Ale mať užívateľské konto nie je len tak. Mnoho ľudí nezaujíma ich konto z hľadiska súkromia. Rovnako nepoznajú všetky funkcie Facebooku, ktoré by mal každý užívateľ poznávať. Veď zoberte si to tak, aj keď si kúpite nejakú novú vec, tiež si najprv prečítate návod na použitie, dozviete sa o všetkých funkciách tovaru a až potom ho začnete používať. Spravte to aj s vaším kontom Facebooku.

web

1. Presvedč sa, že ti niekto nehackol Facebook
AK si myslíš, že sa to nejaký votrelec vlúpal do tvojho účtu, môžeš vyskúšať „Schvaľovanie prihlásenia“, ktorý nájdeš v zložke „Bezpečnosť“. Je to užitočná funkcia, ktorá robí to, že si vyžiada heslo vždy, keď sa niekto prihlási na Facebook z iného zariadenia. Preto aj ty keď sa prihlásiš zo zariadenia, v ktorom si nebol ešte prihlásený, môžeš použiť heslo, ktoré ti príde na telefón.

2. Daj zodpovednosť svojho účtu na inú osobu
Mama, otec, babka, niekto s kamarátov. Zvolíš si niekoho z nich, komu povolíš prístup k svojmu účtu. Avšak nie k všetkým funkciám. Môže len redigovať obrázky alebo žiadosti o priateľstvo. Nemôže nikomu písať ani nebude môcť nič publikovať, Túto funkciu nájdeš v nastaveniach, v bezpečnosti po kliknutí na „Dôveryhodné kontakty“

3. Zisti, kto všetko sa ti prihlásil na svoj účet
Napísal ti kamarát, že prečo si mu tak divno v predošlí deň odpisoval, pritom ty si nebol vôbec na Facebooku? Zisti kto, z ktorého zariadenia sa ti prihlásil na tvoj účet vďaka funkcií => „Kde ste sa prihlásili/-á“. Ktorú nájdeš opäť v záložke „Bezpečnosť“.

aplikace

4. Inbox Facebook
Určite sa ti stalo, že si niekoho spoznal a dotyčný ti chce napísať, no nenašiel si jeho správu. Keďže si ho nemal v priateľoch môže sa stať, že túto správu Facebook hodil do priečinku „Žiadosti o kontakt“ v sekcií „Iné“.