Šport

Šport… niekto za tým vidí len prechádzku v prírode, niekto zas aktívny prístup k danému športu, to značí že sa mu venujeme osobne, alebo len podporíme  tím ktorý máme radi na štadióne a niekomu zas stačí len si obľúbený druh športu pozrieť napríklad v televízii…

olympiáda
 
Niektorí z pomedzi nás žijú športom už od útleho veku, a medzi svojimi rovesníkmi vynikajú, sú predurčení na športovú kariéru, a v často prípadoch sa dokážu dostať až do najelitnejších súťaží, tímov sveta a dokážu v nich zastať svoju úlohu… aj na Slovensku sme našli výnimočných športovcov… Nedá sa nespomenúť nezabudnuteľný Pavol Demitra ktorý do každého zápasu či už súťažného alebo nesúťažného vkladal srdce, a tým si dokázal získať srdce fanúšikov… ďalej možno spomenúť Anastasiu Kuzminovú, Mateja Tótha či Petra Sagana.

No ale nie každý dokáže patriť medzi tých najlepších… Nie vždy sa všetko podarí… Dôležité je nevzdávať sa a ísť za svojím snom. Je jedno ako to robíme kým to robíme srdcom…Nakoniec športovanie nám môže zlepšiť kvalitu život, vďaka pohybu máme silnejšie kosti a svaly, môžeme predísť obezite, vzniku cukrovky druhého typu, posilniť imunitný systém a vyhnúť sa ďalším zbytočným ťažkostiam ohľadom zdravotného stavu.

posilování

Prínosom je tiež schopnosť prevádzať agresivitu do súťaživosti… Bohužiaľ sú s ním spojené aj negatívne javy ako sú napríklad doping. Preto sú špičkoví športovci povinní po skončení súťaže odovzdať vzorku moču na rozbor. Častokrát k dopingu dochádza nevedome. Do databázy zakázaných látok sa pridávajú rôzne látky, ktoré v niektorých prípadoch obsahujú aj obyčajné lieky proti nádche alebo bolesti. Každopádne doping do športu rozhodne nepatrí no už niekoľko krát sme sa v histórii stretli aj s takými “vrcholovými športovcami”, napríklad Lance Armstrong (cyklistika), Ben Johnson (atletika), Martina Hingisová (tenis)