Sprchové zásteny zo skla, alebo v jednoduchosti je krása

Ak si predstavíme určitý materiál, dizajn produktu, alebo vlastne i jedlo, mohli sme postrehnúť jednu vec. Pestrá kombinácia odpútava našu pozornosť od skutočnej, jednoduchej krásy daného predmetu. Rovnako je to napríklad i s kombináciou chutí. V nemálo prípadoch naozaj platí, že voľba jednoduchšieho prevedenia a dizajnu pritiahne náš zrak sympatickejším spôsobom, vyvolá v nás krajší, ale aj praktickejši, či dokonca efektívnejší dojem. Skúsme si ešte jeden experiment. Aké prevedenie sa vám zdá praktickejšie a sympatickejšie?

koupelna

  • 5 + 5 = 10
  • 1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 1 = 10

Zrejme prvý variant, však? Už zrejme bližšie chápete, čo mám na mysli. Efektívnosť spojená s jednoduchosťou je praktickejšia a pôsobí sympatickejším dojmom.
To isté bez výnimky platí i v prípade zhotovenia určitých doplnkov v domácnosti, pri voľbe materiálu. Ako príklad spomeniem nový a stále populárnejší trend, sklenena zastena v kúpeľni či sprchovom kúte. Predstavte si elegantné čisté sklo bez rámikov, ktorým je váš sprchový kút obklopený, samozrejme s dostatočne veľkým priestorom k pohybu. Pôsobí to skutočne luxusným a štýlovým dojmom, pravdepodobne si predstavíme modernú domácnosť. A od pravdy nie sme vôbec ďaleko, nakoľko tento doplnok dnes vyuzívajú mnohí ľudia túžiaci po modernom spestrení ich domova.

zástěna

Či už disponujete modernou alebo staršou stavbou, respektíve bytom, to je v tomto prípade vedľajšie, pretože sprchový kút prevedený týmto štýlom bude pôsobiť naozaj inovovaným a moderným spôsobom bývania v prvom i v druhom prípade. Takéto zriadenie sprchovacej miestnosti nazývame aj walk-in, čo v doslovnom preklade do slovenčiny preložíme ako „vstúpte ďalej“. Bez nemotorných dverí prejdete touto zástenou, pričom zásteny spĺňajú svoj efekt. Praktickým spôsobom oddelia sprchu od toalety či umývadla, skrátka sprchový kút bude viditeľne izolovaný a teda bude pôsobiť súkromnejším, oddelým dojmom od zvyšku miestnosti.