Najväčší youtuber všetkých dôb si dáva prestávku

Felix Kjellberg, na internete známy pod prezývkou PewDiePie, sa rozhodol dať si po 10 rokoch každodennej tvorby videí pauzu na neurčitú dobu. Populárny hráč a zabávač zo stránky YouTube oznámil túto novinku koncom 2019 a v jeho (zatiaľ) poslednej nahrávke It‘s been real, but I’m out! z 15.1., to potvrdil a rozlúčil sa so svojou audienciou. Prízvukoval však, že neodchádza natrvalo, pretože stále to berie ako svoju prácu a niečo čo robí rád, no v poslednom čase toho bolo veľa a je čas na menší oddych.ikona siete YouTube.png
Rodený Švéd, ktorý sa preslávil komentovaním videohier a online vtipov (tzv. memes) si prešiel už všeličím, ako napríklad „bojom“ s konkurenčnou korporáciou T-Series, či nepríjemnou pozornosťou od novinárov. Aj minulý rok bol preňho plný veľkých udalostí, od krásnej svadby s dlhoročnou partnerkou Marziou, až po prekonanie neuveriteľného míľnika 100 miliónov odberateľov. Preto nejde o nič prekvapujúce.

Zaslúžená dovolenka

Hoci sa to niektorým ľuďom nemusí tak zdať, a myslia si, že ide o čisto voľno časovú aktivitu, z ktorej sa nemožno unaviť, nie je to úplne tak. Najmä pokiaľ ide o niekoho tak známeho, ako je Felix, na koho davy vytvárajú, či už vedome alebo nie, veľký tlak. Jeho videá musia byť stále zaujímavé a relevantné, nehovoriac o tom, že musí prísť s novým každý deň, pričom to robil už niekoľko rokov bez prestania – aj počas víkendov či sviatkov.hrací ovládač a klávesnica.jpg
Ďalej si musí dávať pozor na to čo povie či ukáže, pretože ak si toho nevšimnú média (ktoré milujú kontroverzie a robiť z komára somára), tak si toho všimne samotný YouTube, a s ich v poslednom čase zvláštnymi a niekedy pritiahnutými nariadeniami, nie je prekvapením, ak dané video úplne zbavia akéhokoľvek zisku.
Jeho fanúšikovia sú teda síce smutný, že sa budú musieť nejaký čas zaobísť bez jeho zábavného obsahu, no na druhej strane chápu jeho pohnútky pre toto rozhodnutie a plne ho v ňom podporujú. Teraz stačí len dúfať, že po dožičení si dostatočného pokoja od bytia v stredobode záujmu, sa obľúbený hráč videohier vráti na scénu v plnej sile a ešte lepšej kondícii ako predtým.