Najlepšie komédie

Každý známy aj menej známy film má svojich fanúšikov aj odporcov, prirodzene. A práve paródia je žáner, ktorý spája obe strany hoci zvláštnym spôsobom. Niektorí sa cítia byť dotknutí a niekoho tieto urážky filmov pobavia. Paródie poukazujú na klišé v niektorých scénach a stávkujú na vyzdvihnutie absurdnosti. Pripravili sme si pre vás zoznam rôznych paródií na slávne filmy, ktoré pobavia každého s aspoň minimálnym zmyslom pre humor. Filmy nie sú zoradené pretože by to bolo až príliš subjektívne.
 představení kouzelníka
·Monty Python a svätý grál
Skupina pod názvom Monty Python si robila srandu z mnoho tém typickým úžasným anglickým humorom. Väčšine divákov sa však najviac zapáčila práve paródia na klasický príbeh Artuša z Camelotu. Samozrejme tento humor zaručene nesadne úplne každému. Niektoré scény sú dosť prehnané a občas niektoré momenty sú teda priamo až absurdné. Pokiaľ však tomuto typu humoru prídete na chuť, už sa jej nezbavíte a stanete sa obrovskými milovníkmi.
 Johnny Melville
·Galaxy quest
Táto paródia je snáď nutnosťou pozrieť si pre každého milovníka sci-fi, startreku a zároveň paródie. Je to úžasná paródia na vedecko-fantastické seriály a filmy, pri ktorých sa aj znalec a vášnivý fanúšik filmov pobaví. Obsahuje mnoho skvelého humoru a geniálne obsadenie.
 
·Spaceballs
Hoci tento film štábu veľa nezarobil, postupom času sa stal klasikou. Paroduje taktiež slávnu sériu Star Wars, ktorého pokračovanie vyvolalo veľkú diskusiu. Za týmto priam komediálnym klenotom stojí sám majster komédií Mel Brooks. Obsahuje množstvo gagov, ktoré mu zaručili popularitu.
 batman v autě
·Súmrak mŕtvych
Ako názov naznačuje, tento film je paródiou na zombie filmy. Nejde o klasický horrorový film, ale je ukážkou nekorektného britského humoru.
 
·Bláznivá strela
Séria týchto striel je jednou z najlepších paródií. Jedna scéna je údajne lepšia než druhá. Niekto jednoducho vyjde von a zažíva jednu absurdnú situáciu za druhou.