Zviera a byt

Počas života sa môžete stretnúť s mnohými názormi, čo sa týa zvierat a života v byte. Veľmi veľa ľudí tvrdí, že žiadne zviera do bytu nepatrí, no my by sme to teda do takýchto extrémov nehrotili. Nikdy neviete, čo je pre vás najlepšie a možno práve pre vašu rodinu je perfektným riešením, keď si zvieratko do bytu kúpite. Je však veľmi dôležité, aby ste si uvedomili hlavne to, že byt nie je dom. Preto teda nie je celkom vhodné, keď si plánujete kúpiť veľkého psa, keď máte len malý bytík. Na druhej strane by ste nemali byť príliš skeptický. To, že máte byt ešte neznamená, že nemôžete mať žiadne domáce zvieratko.

kočka
 
Najčastejšie si určite každý z nás pod domácim zvieratkom predstaví práve psa. Aj pes je vhodný spoločník do bytu, len musíte vedieť, ktorá rasa je pre vás a pre váš priestor tá najvhodnejšia. Určite by sme šli radšej do menších psíkov. Musíte si však zvážiť aj to či budete mať čas na výchovu psa v byte a na to, aby ste s ním chodili často vonku. Ďalšou alternatívou môže byť mačka, ktorá sa do bytu skutočne hodí. Mačky sú veľmi čistotné a narozdiel od psov nemajú problém zostať samé aj dlhšie ako niekoľko hodín.

koťátko
 
Ak by ste predsa len rozmýšľali nad iným domácim zvieratkom, chcete sa s ním však občas aj pohrať a pomaznať, verte tomu, že veľmi dobrým spoločníkom je aj králik. Neverili by ste, no dajú sa aj vycvičiť a keď si na vás zvykne, budete sa s vami chcieť aj maznať. Stačí, keď mu venujete tak dve hodinky času denne, myslite však na to, že ho občas musíte aj vypúšťať z klietky. Ak hľadáte spoločníka, ktorý vás nebude až tak potrebovať, môžete si kúpiť aj korytnačku. To je však skôr estetický doplnok do bytu ako nejaký maznáčik, s ktorým sa môžete hrávať. Určite však nemusíte zúfať. Po čase určite nájdete to svoje. Zvieratiek vhodných do bytu je naozaj veľmi veľa. Musíte len hľadať.