Rifľové bundy so zateplením na zimu

Bundy z rifľoviny sú celosvetovo rozšíreným trendom, ktorý sa na prvých priečkach v módnych rebríčkoch drží už niekoľko desiatok rokov. Kým jej začiatky rovnako, ako aj začiatky džínsov môžeme zaradiť do Ameriky, zo západu sa postupne rifľové bundy rozšírili globálne. Bunda sa stala ikonická najmä po tom, čo ju začali nosiť známe americké holywoodske hviezdy, vďaka ktorým ju začali neskôr nosiť aj bežní ľudia. Odvtedy už síce prešlo mnoho rokov, ale popularita rifľových búnd stále pokračuje a bundy naozaj z pravej rifľoviny sa častokrát v rodine odkladajú a neskôr dedia mladšími rodinnými príslušníkmi.

rifľová bunda

Keďže rifľovina je zväčša pevný materiál, dokáže bez problémov vydržať vo veľmi dobrom stave pokojne aj niekoľko desaťročí. Postupom času však rifľové bundy prechádzali menšími úpravami a rovnako sa menili aj ich spôsoby šitia ich strihov. Od ikonického strihu bundy až po bundy skrátené či naopak predĺžené alebo voľné oversized strihy – súčasná ponuka v obchodoch ponúka na výber všetko. Rifľové bundy sa zväčša nosia najmä v teplejších mesiacoch a v období, akým je jar alebo leto či skorý začiatok jesene, kedy letné slnko ešte aspoň trochu otepľuje ovzdušie.

zateplená rifľová bunda

Podľa toho, akú hrubú bundu však máte, ju môžete spolu so svetrom alebo mikinou nosiť aj v chladnejšom počasí. Ak by ste mali záujem nosiť tento populárny odev aj v zime a naozaj mrazivých dňoch, zvoliť môžete zateplené rifľové bundy. Zateplenie z vnútornej strany bundy jej poskytuje ochrannú vrstvu pred zimou, vďaka čomu je možné ju nosiť počas celého roka i na konci jesene či začiatku zimného obdobia, kedy teplé slnečné lúče vystrieda mráz a sneh. V prípade, že rifľovú bundu ešte nevlastníte, mali by ste to čo najskôr napraviť, pretože ide o praktický kúsok oblečenia, ktorý sa dá nosiť k čomukoľvek. Od džínsov a nohavíc, cez sukne a šortky, až po dlhšie či kratšie šaty. Všetko závisí len od toho ako ju k danému outfitu spolu s ostatnými doplnkami doštylizujete.