Nebojte sa požičať si auto

Požičovňu áut nájdete naozaj skoro v každom okresnom meste. Môžete si auto ísť vybrať a dohodnúť osobne, no cez internet je to tiež úplná hračka. Takto postupovala aj moja sestra, keď prišli na Slovensko lietadlom z Talianska. Keď si porátala náklady, ktoré minie pre tri osoby na cestovanie vlakom na Liptov, začala uvažovať, že si auto požičajú priamo pri letisku.

půjčovna

Vyhľadala si konkrétnu požičovňu a rozhodli sa využiť ich služby. Ak cestujete z Bratislavy, tá ich požičovňa bola vzdialená pár metrov od letiska a tak nemali žiadne ďalšie starosti. Dopredu si cez internet vybrali z ich ponuky automobil a zarezervovali si ho na konkrétny dátum. Keď prileteli na Slovensko išli rovno tam a všetko mali nachystané. Ceny prenájmu sa odrážajú podľa typu auta a predovšetkým od toho, na koľko dní si auto potrebujete požičať. Cenník je rozdelený na niekoľko variant, ale platí – čím viac dní, tým výhodnejšia cena na deň. Oni si napríklad požičali auto, Škodu Fabia na týždeň a cena ich vyšla 130€, ale je to samozrejme orientačná cena.

Priamo na mieste im doviezli ich rezervované auto a podpísali zmluvu o prenájme resp. o zapožičaní. Je dôležité si dôkladne prezrieť vonkajšok aj vnútro auta a uistiť sa, že všetko je v poriadku, lebo každú chybu po vrátení vám potom zaúčtujú. Treba si pozrieť škrabance, praskliny, čistotu a podobne. Všetko oproti papierom. Zmluvu si samozrejme pozorne prečítajte, aby vás potom niečo nezaskočilo. Obmedzenie máte akurát v tom, že máte hranicu na kilometre, ktoré môžete prejazdiť a taktiež auto máte požičané len na využívanie na území Slovenskej republiky. Auto je umyté, vyčistené aj zvnútra a máte plnú nádrž. Tak ho potom musíte aj vrátiť, čiže tankujete si sami. Diaľničná známka bola tiež v cene. Ak potrebujete detskú sedačku, reťaze, či inú výbavu máte ju k dispozícii za poplatok. Netreba zabudnúť na to, že sa platí záloha – sestra uhradila poplatok 200 €, ktorý im bol po vrátení auta do dvoch dní pripísaný na účet.

auto

Za niekoľko minút máte všetko vybavené, dostanete kľúče a môžete vyraziť. Táto služba sa stáva čoraz viac vyhľadávaná a ak nemáte k dispozícii svoje vlastné auto, je to vynikajúci nápad a nemusíte sa ničoho obávať. Veď požičať auto nebolo nikdy jednoduchšie ako teraz.