Máte radi rodinné návštevy?

Návštevy a stretávania sú pre socializáciu nás, ľudí, veľmi dôležité. Avšak napriek tomu nie všetci ľudia sú rovnako nadšení, keď sa jedná o navštevovanie sa. Je to spôsobené viacerými okolnosťami. Niektorí ľudia sú skrátka menej spoločenskí. Ale niektorí majú bolesť hlavy, keď ich má prísť návšteva. Prečo? Z jednoduchého dôvodu, pretože sa hanbia za svoj dom a domácnosť.

sestry

Poriadok nielen kvôli sebe

Prečo sa však ľudia musia hanbiť, keď k nim má prísť priateľ na návštevu? Najčastejšou príčinou sú ohľady kvôli poriadku. A strach z toho, že návštevník nás bude posudzovať podľa stavu našej domácnosti. Nuž áno, aj to sa stáva. Avšak bola by škoda, keby sme kvôli tomuto dôvodu prerušili naše kontakty a známosti. Skúsme teda urobiť všetko preto, aby sme tento strach a komplexy z návštevy odstránili.
Pokiaľ máme vo svojej domácnosti naozaj objektívny neporiadok, skúsme zapracovať na sebe a na svojej lenivosti. Veď nik od nás nechce, aby sme každý deň umývali okná a vytierali prach aj z tých najvzdialenejších kútov. Ide len o to, aby sme udržovali základný poriadok a mali vo svojej domácnosti svoj systém kam, kedy a ako odkladáme svoje veci. Pretože neporiadok sa nerobí sám od seba, robíme si ho sami. Takže princíp je jednoduchý. Stačí nerobiť neporiadok.

sourozenci

Avšak niektorí ľudia majú iný problém

Vo svojej domácnosti majú skutočný poriadok, ale napriek tomu sa stále hanbia a boja svojich návštev. Stále majú pocit, že to v dome a vo svojom byte nemajú dostatočne vhodné.
Toto je už iný problém, nie je to nedostatok v poriadku, ale ide o komplex. Častokrát sú títo ľudia workoholici, ktorí upracujú vždy, všade a všetko. A stále majú pocit, že je niekde neporiadok. Vždy nájdu aj tú najmenšiu pavučinku, aj to najnenápadnejšie zrnko prachu v tom najtmavšom kúte. A myslia si, že ľudia len preto prídu na návštevu, aby prezreli všetky kúty, či niekde náhodou nie je kúsok prachu, aby sa mohli vysmievať.
Ak patríte medzi túto kategóriu ľudí, skúste na sebe zapracovať. Je to dôležité, pretože tým týrate nielen seba, ale aj svoje okolie a svoju domácnosť. A zbytočne strácate svojich priateľov a svoje vzťahy.