Existuje návod na krásnu pleť?

Krásna pleť je snom mnohých z nás, a to nevravím len o ženách. Problémy s pleťou majú za následok najmä zlý mentálny stav človeka, nízke sebavedomie a mnoho ďalšieho. Samozrejme, nemožno v tomto ohľade zanedbávať a utajovať ani zdravotné problémy, ktoré môžu byť zasa dôvodom samotného vzniku akné.
Akné má vždy pôvod v našom vnútri, rovnako ako takmer všetko ostatné. Možno tu teda spomenúť nie len zlú životosprávu, ale tiež aj psychické problémy ako napríklad nezvládanie psychickej záťaže, nedostatok spánku, nepriaznivé životné podmienky, stres a mnoho ďalšieho.

maska

Každý sme iný a toto platí asi tak 300 násobne viac krát pri otázke kvality pleti. Niekto máme prirodzenú predispozíciu mať, bohužiaľ, pleť nepeknú a môžeme robiť čo chceme, nikdy nebude úplne dokonalá. A ostatní, tí šťastnejší majú problém s pokožkou a pleťou iba občas, z času na čas a nerobia si kvôli pár pupienkom veľkú hlavu, pretože ani nemusia.
Ak však akné presiahne isté medze, dá sa už považovať za kožný problém, ktorému sa treba zveriť do rúk dermatológa.

peeling

Ako som už spomínala, kvalita pleti sa mení od človeka k človeku a tak, ako na ňu vplýva veľmi veľa faktorov, rovnako treba aj vyskúšať, čo vám, konkrétne najviac pomôže a naopak, čomu by ste sa mali určite vyhnúť pretože vám to naopak škodí.
? Je to určite beh na dlhú trať, ktorý si vyžaduje pevnú vôľu a veľkú trpezlivosť. Každý zdĺhavý proces, ktorý vyžaduje poriadnu dávku trpezlivosti a tolerancie však väčšinou za sebou skrýva záhradu plnú krásnych ruží. Vyvarujte sa potravín, ktoré zhoršujú stav pleti a verte, že práve tie môžu za jej stav v najväčšej miere. Navyše, nepeknú pleť väčšinou spôsobujú rovnaké potraviny ako tie, ktoré spôsobujú aj nepeknú postavu, ak budete poctiví, môžete teda rátať rovno s dvojitým výsledkom!