Android 9 Pie ako lepšie spojenie digitálneho a reálneho sveta?

Takže načo strácať čas, vrhnime sa hneď na novinky zo sveta, ktorý je nám veľmi dobre známy a stretáme sa s ním každý deň. Zo sveta smartfónov! Inteligentnejší telefón, lepšia spolupráca, jednoduchšie ovládanie, väčší prístup k funkciam, systém, ktorý len tak neomrzí… toto všetko už nie je len hudbou budúcnosti. Je to vec, ktorou sa dnes zaoberajú vývojári telefónov na dennom poriadku. No dobre… čo presne to pre vás znamená?

mobil

Ušité na mieru

Android Pie sa učí priamo od Vás! Adaptuje sa na podmienky, ktoré si zvolíte, zdokonaľuje svoje funkcie podľa vašich nastavení a čo je na tom to najlepšie? Po čase bude mať s Vami „skúsenosti“ a bude vám bežať jedna radosť.

Robí Vám problém batéria?
Už nebude… Android Pie ponúka adaptáciu na váš denný rytmus a po istom čase si zvykne, kedy nabíjate svoj telefón, čas, ktorý za ním strávite počas dňa, skrátka sa naučí Váš denný rytmus.

Presne tam, kde to potrebujete
Časovo vťažený človek. Práca. Vstávanie. Hudba. Vstávanie. Nabíjanie. Väčšina ľudí má toho plné zuby a čo je najhoršie, prázdnu baterku. Operačný systém si zvykne na podmienky, ktoré mu nastavíte a dokáže predpokladať, čo budete robiť, lepšie si zvykne na čas strávený v práci, alebo sa prispôsobí počúvaniu hudby, kým so všetkým sústredením šetrí Váš čas a svoju batériu. Všetci to poznáme, čas s rodinou, nechceme byť vyrušovaní. Obchodné stretnutie… predstavte si, že váš telefón odsleduje časť dňa, kedy nezdvíhate, alebo kedy rušíte hovory. Ráno sa vás vžy spýta, či si prajete zapnúť tichý režim presne na tieto časy… oh, koľko trápnych situácií by to vyriešilo.

telefon)

Smartfón ako závislosť? Android Pie hovorí nie
Myslíte si, že za mobilom presedíte dlhšie, ako sa venujete rodine. Často ani nevieme kde a zrazu sme stratili 2 hodiny a 40% batérie. „Veď som robil aj užitočné veci, do školy, do práce…“ s takouto, alebo s podobnou výhovorkou vypnete mobil o jednej v noci a idete spať. Aká je ale pravda… asi máte na jazyku rovnakú otázku. Android Pie ponúka rôzne grafy stráveného času v aplikáciach a v spolupráci s istými aplikáciami si dokážete určiť akú aplikáciu chcete kedy používať a tak obmedziť zbytočne strávený čas prezeraním instagramu, alebo označovaním kamarátov na facebooku. Nastavte si limity, upozornenia na čas strávený nočným prezeraním videí, vypnutie pripojenia Wi-Fi, čas ísť spať. Operačný systém vám bude v tomto oporou. Napríklad zošednutie obrazovky, keď už by ste mali ísť spať, alebo stlmenie nepotrebných upozornení počas čakania na dôležitú správu, typu „Boli ste označený pod príspevkom…“