Pozor, vírus útočí!

S počítačmi pracujeme takmer každý deň alebo ich využívame na komunikáciu s priateľmi či hráme hry, pritom navštevujeme rôzne stránky, niekedy aj menej známe, a práve tu sa skrýva veľké riziko, že si svoje súbory zavírime zákernými počítačovými vírusmi. Tie sú čoraz nebezpečnejšie, votrú sa do našich osobných údajov a prinajlepšom vám computer len zablokujú. V tom horšom prípade sú schopné všetko, čo v ňom nájdu, úplne vymazať. Pokiaľ nemáte CD room súbory zálohované, už len ťažko sa k nim dostanete.

kodování

Nepríjemnosti sa hlásia vopred
Na prítomnosť vírusu vás upozorní nepríjemný zvuk, širiaci sa z reproduktora a samovoľné vypnutie obrazovky. V tomto prípade už pomôže len nanovo preinštalovať celý Windows. Je to prácne, tak ak si chcete ušetriť čas, nemali by ste otvárať neautorizované stránky a už vôbec nie niečo z nich sťahovať, napríklad hudbu. Upozornenia netreba ignorovať, inak môžete prísť o všetky údaje, čo v počítači máte.

Bezplatné sťahovanie súborov vás môže vyjsť veľmi draho!
Pri online surfovaní nie je vôbec ťažké natrafiť na zaujímavé stránky, ktoré vám zadarmo ponúknu rôzne softvéry alebo hry, a ak sa necháte nachytať, môžete si poriadne zavariť. Pri snahe nejakú hru alebo softvér nainštalovať do svojho počítača je nutné vypnúť antivírus, pretože len tak sa vám väčšinu z nich podarí aj kompletne stiahnuť, pravdaže, zadarmo.

počítač

V prípade, že sa o to snažíte aj vy, tu sú moje rady:

– Sťahujte iba zo stránok, ktoré sú už používané viacerými užívateľmi a teda sú aj známejšie. Je dobré si o nich čo-to zistiť a až potom, ak ste si ňou istí, začnite s inštaláciou. No už pri prvom probléme treba aktivovať antivírus, ale ak už stiahnutý súbor nejaký vírus v sebe má, napríklad trojského koňa, nakazený súbor už viac nespúšťajte, lebo zakaždým sa bude vírus znova a znova snažiť dostať k vášmu systému.