Zaveďte do vašej rodinnej rutiny spoločné stolovanie, podporíte zdravý rozvoj vašich detí

Zlepšenie rozvoja
Jednoducho povedané, ak máte okolo seba mládež, posedenie pri jedle s diskusiou im pomáha rozvíjať sa. Môžu zlepšiť svoje jazykové zručnosti, sociálnu interakciu a etiketu (teda žiadne žuvanie s otvorenými ústami). Zlepší sa ich správanie, trpezlivosť a dokonca aj kultúrne poznatky.

jídlo

Lepšie duševné zdravie
Ako sme už uviedli vyššie, s problémami duševného zdravia, ktoré rastú medzi mladými ľuďmi, jeden zo spôsobov, ako to zmierniť, sú rodinné večere. Môže to znieť ako neúčinný spôsob, ak nie úplne divné riešenie, ale vedecký výskum podporuje toto tvrdenie.
Štúdia z Centra pre závislosť z roku 2012 zistila, že rodičovská angažovanosť v detskom živote je základom pre udržanie detí mimo tabaku, alkoholu a iných drog a že rodičia majú najväčší vplyv na to, či sa ich dospievajúci rozhodne nepoužívať tieto návykové látky.
Takže spolu s rôznymi inými rodinnými aktivitami, rodinné jedlo je vynikajúcim spôsobom, ako im pomôcť rozvíjať sa.

Lepšie fyzické zdravie
Čím viac máte kontrolu nad stravou vášho dieťaťa, tým lepšie jedlo bude jesť. Ak necháte svoje deti jesť mimo domu, je pravdepodobné, že si vyberú nezdravé občerstvenie a šumivé nápoje.
Ak budete jesť doma, môžete urobiť lepšie jedlo. Máte úplnú kontrolu nad tým, čo sa deje v jedálni.  Nielen, že vám to umožní pridať viac zeleniny do jedla (základným kameňom akejkoľvek zdravej výživy!), Ale tiež vám spoločné stravovanie umožňuje hovoriť s vašimi deťmi o zdravom jedle. Toto je obzvlášť dôležité vo veku, keď je mimoriadne ľahké spotrebovať obrovské množstvo nezdravých výrobkov za nízke náklady.

stravování
 
Tip na záver
Ak chcete nastaviť prívetivú náladu, pustite nejakú hudbu v pozadí a môžete diskutovať o dnešných správach, o tom, čo ste všetci robili počas dňa, o svojich plánoch na víkend a podobne.
Nezabudnite si dávať pozor na vaše zlozvyky, ktoré môžete ľahko odovzdať deťom. Ak ste mali niekoľko pohárov vína, je prirodzené, že vaše deti chcú to isté. Takže nepite veľké množstvo nealkoholických nápojov.