Vyvolať fotky si môžete nechať aj dnes!

Viete, ako sa fotilo kedysi? Respektíve pomerne nedávno, v dobách pred digitálom. V dobách, kedy digitálne fotoaparáty eštelen prichádzali na trh, boli drahé a väčšina ľudí používala klasické fotoaparáty na film. V dobách, kedy ešte neexistoval Facebook a nikto nechodil ani na Instagram a pripojenie na internet bežný človek nemal a neriešil. Asi zostávam starý, no na takúto dobu si pamätám, hoci som bol vtedy ešte malý chlapec.

Fotenie, deti

Pamätám si, ako som si občas zobral ten klasický fotoaparát a na každom zábere som si dal skutočne záležať, pretože každá odfotená snímka zabrala miesto na filme a nedala sa vymazať tak, ako dnes. Na čo si ale spomínam najradšej, to je ten moment, keď som si potom dal takýto film vyvolať do štúdia a za pár dní boli z neho hotové klasické, teda skutočné fotografie, ktoré mi prišli v obálke a mohol som si ich schuti prezerať. A to aj s kamarátmi alebo s otcom, podľa toho, s kým som tie fotky na dotyčnom filme robil. Fotky boli krásne, farebné, väčšinou vydarené a mali niečo do seba.

Fotky na stenu

A nemôžem si pomôcť, no teraz, v dobe digitálu, síce môžem spraviť cez smartphone fotky na počkanie, tiež si ich môžem dať na Facebook a Instagram, ľahko si ich tiež prezerať vo svojej fotogalérii, no napriek tomu je to len zlomok vzrušenia a radosti z toho, ako keď som si ich dal vyvolať. Digitálne fotky pochopiteľne majú svoje skvelé praktické výhody, ale akosi ma neberú. A asi nie som sám, pretože aj v súčasnosti sa popularite tešia fotografie online Fotky za babku, teda možnosť dať si svoje obrázkové súbory vyvolať/vytlačiť tak, ako to má byť. Super!

  • A je to také ľahké. Stačí vybrať v mobile alebo v počítači svoje najlepšie fotky a tieto nahrať do fotoštúdia. O pár dní sa z obrázkových súborov stanú klasické fotografie, z ktorých sa dá takisto spraviť fotoalbum alebo napríklad aj vkusné fotoobrazy.