Lesk nerezu osvieži aj ten najnudnejší interiér

Existujú materiály, bez ktorých sa moderné stavby nezaobídu, a medzi také patrí nerez. Môžeme povedať, že sa ho súčasná architektúra už nechce vzdať, môžeme sa s ním totiž stretnúť takmer všade, v administratívnych centrách, nákupných či komerčných alebo bytových komplexoch, ale aj v rodinných domoch a bytoch. Najčastejšie je forme zábradlia na schodiskách alebo balkónoch či terasách.

Originalita je veľmi žiadaná

To, že je nerez nadčasový a veľmi elegantný materiál, je jasné, patrí k zvýrazňujúcim prvkom a tvorí estetickú zložku interiérov, ale aj vonkajších priestorov. Okrem toho je jeho životnosť veľmi dlhá, jeho povrch zostane v pôvodnom stave po celý ten čas a na to treba nerezove zabradlie Lmmont len utierku a špeciálny leštiaci prípravok. Poutierať prach a preleštiť, to je celá starostlivosť o nerezové prvky.

Spomínané zábradlia z nerezu sa vyrábajú v type zo stĺpikov, ktoré tvoria celé zábradlie, no veľmi zaujímavé je spojenie skla a nerezu, pričom nosná konštrukcia pozostáva z nerezových stĺpikov a výplň tvorí bezpečnostné sklo connex. Môže byť číre, pieskované, farebné či potlačené grafickými vzormi. Stĺpiky sa kotvia do podlahy zhora alebo z bočnej strany, no ak chceme dosiahnuť čisté detaily, pri ktorých bude zábradlie pôsobiť ako keby vyrastalo priamo zo zeme, treba ho ukotviť pod nášľapnú vrstvu podlahy.

Každý priestor sa dá vylepšiť

Spôsob prichytenia skla je rôzny a v mnohých prípadoch o ňom rozhoduje dizajnér či architekt. Okrem toho treba pri navrhovaní zábradlia myslieť aj na typ prostredia, do ktorého je navrhnuté, pretože väčšiu odolnosť si vyžaduje oceľ, ktorá bude vystavená poveternostným vplyvom ako je slnečné žiarenie, vlhkosť, chlad či prach a nečistoty. V každom prípade však rozhodnutie o zábradlí z nerezu nebudete ľutovať, pretože dotvorí každý štýl stavby, je moderný a nadčasový, takže tak skoro z módy nevyjde. Cena nerezového zábradlia sa odvíja od množstva a druhu použitej ocele, ale aj zložitosti návrhu a tiež prípadnej potrebe vyrobiť atypické prvky, no treba si uvedomiť, nerez je materiál, ktorý vydrží veľmi dlhý čas, takže vyššie prvotné náklady sú opodstatnené.