Súčasní podnikatelia kupujú ready made s.r.o.

Na začiatok je potrebné vlastniť firmu alebo obchodnú spoločnosť. Z tohto hľadiska niektorí podnikatelia postupujú tak, že sa pustia do založenia svojej vlastnej spoločnosti, čo ale nie práve najjednoduchšie, minimálne z časového hľadiska- založenie, podanie návrhu a zápis do obchodného registra, potom aj registrovanie takejto spoločnosti pre DPH, to neprebieha práve najrýchlejšie. Práve naopak, ide o jeden z dôvodov, prečo veľa nádejných podnikateľov svoje plány vzdali, skrátka na to nemali čas a možno na to nemali chuť. Možno nemali finančné prostriedky na splatenie základného imania a možno nemali dostupnú nehnuteľnosť, ktorú by mohli pri zápise do OR uviesť ako sídlo firmy.

kalkulačka, peniaze

Toto je niekoľko hlavných dôvodov, prečo súčasných podnikateľov zaujíma radšej predaj sro platca dph cena. Hotové firmy na predaj, čo sú zaregistrované pre DPH, majú splatené základné imanie a sú právoplatne zapísané v obchodnom registri.

V ich ponuke ale nenájdeme len firmy s históriou alebo vyslovene také, ktorých sa chce ich predchádzajúci majiteľ zbaviť, ale záujem je takisto o novozaložené ready made s.r.o.

Tieto využívajú podnikatelia alebo začínajúce startupy, ktorí z najrôznejších dôvodov nemajú čas na založenie vlastnej obchodnej spoločnosti. Vidia príležitosť a chcú sa jej čo najskôr chytiť. A v takomto prípade im rozhodne pomôže rýchla kúpa nejakej z dostupných ready made s.r.o. Silnou stránkou takejto kúpy je jej rýchlosť a šetrenie časom, niektoré obchody si skrátka vyžadujú rýchle riešenia, nie vždy sa oplatí čakať.

čas, hodinky

Je to doslova pripravená eseročka na rýchly štart podnikania, má vybavené všetky náležitosti k tomu, aby sa s ňou dala v čo najkratšom čase rozbehnúť aktivita. Jej výhodou je aj fakt, že ide o projekty bez histórie, respektíve že nemajú žiadnu podnikateľskú minulosť. Tým pádom novému vlastníkovi nemôžu priniesť ani nevybavené záväzky či dlhy z minulosti, keďže žiadnu nemali.