Stále častejšie vidíme hliníkové okná. Prečo?

Okná, ktoré používajú hliníkový rám síce predstavujú náročnejšiu investíciu, ale na druhej strane ide o investíciu do dlhodobého využitia kvalitných okien, ktoré sa „dožívajú“ cca 80 až 100 rokov. Hliníkové okná cenník možno predstavuje nutnosť minúť vyšší kapitál, následne však minimálna údržba, dlhovekosť a ďalšie vlastnosti tento finančný rozdiel spoľahlivo vyrovnajú. Nie náhodou vidíme, že záujemcov a zároveň spokojných vlastníkov hliníkových okien pribúda.

  • Starostlivosť o ne je navyše oveľa jednoduchšia, než napríklad v prípade známej alternatívy z dreva. Hliník takisto predstavuje ekologické riešenie z dôvodu, že je kompletne recyklovateľný.

veľké okná, muž pri počítači

Zabudli sme však zvýrazniť jednu, dá sa povedať ich najznámejšiu vlastnosť. Dizajn. Vlastne veľmi štýlový, luxusný a moderný dizajn. Ideálne vtedy, pokiaľ túžite po veľkých oknách, respektíve nadrozmerných sklách. Tie ukážu skutočne originálne a sú vhodnejšie pre moderné domy, budovy a novostavby. Predstavujú modernosť, trend, ale zároveň kvalitný výhľad na okolie a možnosť vpustiť do vášho interiéru väčší prídel denného svetla.

Hliníkové rámy a použitie tohto univerzálneho materiálu so sebou prináša vyrobiť okná rôznych tvarov, farieb a veľkostí. Dokážu byť zhotovené na mieru a podľa vašich konkrétnejších požiadaviek. Príčinou týchto univerzálnych dizajnových riešení je práve hliník a jeho schopnosť uniesť väčšiu váhu, čo v praxi znamená, že aj štíhle rámy udržia obrovské sklenené výplne. Ak teda túžite použiť menšie rámy a chcete dať vyniknúť hlavne sklám, toto je tá správna možnosť.

dve ženy pri okn

Spomenutý materiál je v stavebníctve obľúbený kvôli univerzálnemu využitiu, ale aj kvôli svojej odolnosti. Používa sa tak napríklad aj v spojitosti s protipožiarnymi dverami a systémami. Navyše je odolný pred vlámaním a ustojí tiež náročnejšie vonkajšie podmienky. Toto je zároveň pár dôvodov, prečo sa dotyčný forma okien dožíva takmer jedno storočie (pri správnom vyhotovení a kvalitnej výrobe).