Ľadový hokej, ako skvelý tip na hobby

Ľadový hokej sa môže pre mnohých zdať ako šport, ktorému sa väčšinou môžu alebo venujú iba muži. Avšak ženy nezúfajte ľadový hokej už čoraz častejšie hrajú a venujú sa mu aj ženy. Veď aj na olympijských hrách si dnes zahrajú ľadový hokej aj ženy. Pre mnohé ženy sa ľadový hokej môže zdať ako šport plný násilia, pretože neraz sa stane, že sa pri hokeji hráči aj pobijú. V horšom prípade si aj pri hokeji ublížia a zrania alebo im dokonca vybije zub. A preto mnohé ženy preferujú ľadový hokej pozerať iba doma pri televízii poprípade niekde na štadióne. Avšak pre tie odvážnejšie ženy sa zdá ľadový hokej veľmi príťažlivý, a preto nie len muži, ale ženy sa čoraz častejšie venujú ľadovému hokeju.lední hokej.jpg
Pri ľadovom hokeji sa skvelo odreaguje, a preto sa už mnoho ľudí rozhodlo, že vo svojom voľnom čase sa budú venovať práve ľadovému hokeju. Pretože pri ľadovom hokeji sa naozaj zapotíte. To znamená, aby ste boli schopný hrať ľadový hokej musíte byť aj vo veľmi dobrej fyzickej kondícii, pretože inak by ste nevládali korčuľovať nejaký ten čas po ľade. Pri hokeji nesmiete ani na sekundu zaváhať, a preto musíte neustále po ľade korčuľovať. Okrem toho si musíte trénovať aj mušku, inak by sa vám do bránky nepodarilo trafiť žiaden gól. bruslení.jpgPri hokeji sa musíte taktiež sústrediť a neustále sledovať puk poprípade svojich protihráčov. Ak zase na druhej strane nechcete alebo nevládze korčuľovať po ľade dlhých 15 minút, môže sa postaviť do brankárskej pozícii. Keď ste brankárom síce sa veľmi nenakorčuľujete, ale o to väčšiu zodpovednosť máte, pretože vy bránite puku, aby sa nedosal do bránky. Ak ste brankárom musíte sa veľmi sústrediť na vašich protihráčov a nie raz aj predvídať, kam by váš protihráč vystrelili puk.
Ak by ste si mysleli, že ľadový hokej sa dá hrať iba počas zimných mesiacoch, veľmi sa mýlite. Dnes je už na veľa miestach vybudovaný ľadový štadión, kde si budete môcť počas celého roka zahrať ľadový hokej.