Objavte nepoznané krásy Luxemburska

Mesto bolo dvakrát Európske hlavné mesto kultúry a jeho Staré mesto, ktoré je zapísané na zozname UNESCO, je úplne očarujúce. Môžete chodiť po dláždených uliciach medzi stredovekými budovami, putovať po parkoch a sedieť celé hodiny s miestnym pivom a počúvať živú hudbu na ulici.

lucemburkso

V Luxemburgu je to všetko o hradoch a jaskyniach. Kedysi to bolo najsilnejšie opevnené mesto v severnej Európe a napriek tomu, že väčšina opevnení bola zrušená koncom 19. storočia, stále je veľa sekcií, ktoré je možné vidieť.
Bock Casemates je prirodzenou obranou, skalnatým výbežkom, ktorý vyčnieva zo Starého Mesta. Hrad Siegfried postavili v roku 963 a doteraz prežili podzemné chodby a galérie. Počas horúceho letného dňa zostáva Bock chladný a početné oblúky v skalách prekrásne poskytujú rôzne výhľady na mesto.

Uvoľnite sa v štvrti Grund
Grund je najživšia štvrť Luxemburska vo večerných hodinách. Kaviarne a bary sa rozprestierajú na stredovekých uliciach a námestiach. Navštívte kaviareň, ktorá je priamo na rieke a je bezpochyby tou najlepšou voľbou pre miestne pivo.

Ideálne miesto pre nakupovanie
Miesto Guillaume II je hlavné námestie v Luxemburgu a od stredoveku je centrom obchodného života mesta. Príďte tu v stredu alebo v sobotu na prehliadku stánkov na živom trhu, ktorý predáva všetko od domácich syrov a čerstvých kvetov až po oblečenie. Môžete si tu vybrať nejaké jedinečné suveníry.

Vyskúšajte niektoré miestne luxemburské pochúťky
Na severnej strane námestia Guillaume II nájdete niekoľko atraktívnych nákupných pasáží a môžete prejsť na Kaempffa Koefflera. Táto skvostná lahôdka je známa tým, že predáva najlepšie luxemburské výrobky, od čokolády a pečivo až po syry a miestne vína. Ideálne miesto, kam ísť nakupovať gastronomické pochúťky, ktoré prinesiete domov.

jardin

Prejdite sa po parkoch
Luxembursko je pozoruhodne zelené. Kdekoľvek ste v meste, nikdy nie ste ďaleko od rieky alebo jedného z nepoškvrnených parkov. K dispozícii je veľa atraktívnych kvetinových záhonov a tiež pôsobivé diela sochárstva a fontán. Niektoré fontány sú navrhnuté tak, aby ste mohli prechádzať vodnými tryskami: ideálne počas horúcich letných dní.