Objavte cestu do svojho vnútra a žite v harmónii

Tréningy spočívajú v prechádzaní z jednotlivých pozícií na iné, ktoré nazývame asány. Zapájajú sa pritom všetky svalové partie. Pri pravidelnom cvičení jogy dochádza k viditeľnému zlepšeniu  pri liečbe bolesti, predovšetkým chronickej bolesti chrbtice.
Počas teplých letných dní, kedy nás počasie láka tráviť voľný čas na čerstvom vzduchu, pribúda počet ľudí, ktorí uprednostňujú práve cvičenie jogy vonku. Zatiaľ čo mnohé vonkajšie športy vyžadujú častokrát aj drahé vybavenie, výhodou jogy je jej mobilita. Stačí nám tiché okolie, pekné počasie  a podložka – karimatka. Joga v prírode nie je len skvelým spôsobom ako získať štíhlu postavu. Práve počas leta a vysokých teplôt sa telo a kĺby stávajú pružnejšie. Teplo umožňuje ľahšie precvičenie a vykonanie asán.

meditace při západu slunce.jpg

Popularita tohto staroindického umenia starostlivosti o telo a dušu spôsobila, že mnoho miest organizuje jogové maratóny. Sú rôzne skupinové sedenia pre mamičky na materskej ale aj pre seniorov. Nájdeme dokonca kurzy určené pre deti, ktoré učia jogu formou hry. Pre deti má obzvlášť účinok, pretože im pomôže získať lepšie držanie tela v dospelosti.

thajská moda.jpg

Nezabúdajme na uvedené výhody jogy. Je to jeden z mála športov, ktoré môžeme cvičiť v skupinách , samostatne, s deťmi ale i seniormi.  Najdôležitejšie však je, že starostlivosť o postavu prostredníctvom jogy je možná prakticky za každých podmienok, akomkoľvek počasí a na akomkoľvek mieste, dokonca aj na dovolenke.
Joge sa začali venovať aj ľudia, ktorí zažívajú stres, depresiu a frustráciu. Hľadajú v nej útechu a riešenie svojich problémov. Má veľmi priaznivé účinky pri relaxovaní a hľadaní svojho vnútorného ja. Pokiaľ sa sústredíte na každý jeden pohyb, nádych a výdych, nájdete v tomto cvičení viac ako len štíhlu postavu a správne držanie tela. Preto jedným z dôležitých krokov, predtým ako sa začnete venovať joge, je nájsť tiché kľudné miesto a sústrediť sa iba na svoj vnútorný hlas . Len tak nájdete čaro, ktoré ukrýva toto staroindické umenie.