Nedajte chladu šancu

Drevo je materiál, ktorý má rád asi každý človek, pretože každý musí oceniť jeho vyžarujúce teplo a pocit útulnosti domova, príjemný povrch na dotyk, a tiež možnosť vniesť si do bytu či kancelárie prostredníctvom neho kúsok prírody, no progres nastáva aj v aplikácii iných materiálov práve tam, kde sa tieto pôvodné, akým drevo je, používali storočia. Dnes je možné vytvoriť interiéry aj z kovu, skla, betónu či plastov, no najžiadanejší materiál súčasnosti je hliník.

zábradlie, obloha

Hliník má výhodu pred ostatnými surovinami v tom, že z hľadiska dizajnu sú jeho možnosti nekonečné a jedinečné. Vyrábajú sa z neho okná, dvere, celé stenové systémy, fasády budov, zábradlia, dokonca aj rebríky či iné náradie, kde je vysoko cenený hlavne kvôli svojej nízkej hmotnosti. Hlinikové okná a dvere či fasádne systémy dnes výrobcovia dokážu vyrobiť v rôznych rozmeroch a ľubovoľnej veľkosti, všetko na mieru podľa požiadaviek zákazníka, cez celopresklené až po panelové, ktoré v súčasnosti patria medzi najžiadanejšie. Nielen rozmery, ale aj povrchová úprava sa posúva dopredu, jej rozmanitosť oceníte pri vlastnom výbere. Je možné ich štýl zosúladiť s požadovaným štýlom exteriéru budovy či interiéru jej priestorov, môžu byť v lesklom alebo matnom prevedení, o odtieňoch nehovoriac.

okná s veľkými sklami

Nároky na to, čo má spĺňať okno alebo dvere v hliníkovom ráme, sú udávané v požiadavkách zákazníka, no prevažne je to dizajn, na ktorom staviame celý štýl interiéru. Dôležitým faktorom je splnenie požiadaviek na tepelnú izoláciu, potom sú to bezpečnostné možnosti, čo znamená odolnosť proti vlámaniu a v neposlednom rade je veľmi dôležitá protipožiarna odolnosť a dymotesnosť hliníkových konštrukcií. Na trhu sú dvaja výrobcovia týchto systémov, a tým je ALUPROF a SCHUCO, z nich si môžete vybrať. Ponúkajú okná, dvere do interiéru aj do exteriéru, mnoho fasádnych systémov a podobne.