Máte lámavé nechty?

Manikúra nás prezentuje, rukami pracujeme neustále, a preto nás zvykne trápiť (najmä nás ženy) ak sú naše nechty slabé, neustále s lámu, máme zádery a rozštiepené končeky nechtov Dá sa proti tomu však bojovať a tak zabrániť ich lámavosti do budúcnosti. Tak ako všetko, aj nezdravé nechty majú základ najmä v našom životnom štýle a našej celkovej životospráve. Preto treba začať zvnútra a uvidíte, že výsledky sa čoskoro dostavia!

nehty

Kvalita nechtov spočíva najmä v tom, ako sa stravujeme.
Keď dobre jeme, sme krásny, spokojnejší, vitálnejší, máme peknú pleť, pokožku, vlasy ale aj nechty. A o to nám práve teraz ide, docieliť, aby boli naše nechty krásne, nelámali sa, neštiepili a aby sme sa mohli pýšiť krásnou manikúrou, pre ktorú je základ najmä pevnosť a zdravie nechtov. Sme, to čo jeme. Tak to je. Aby sme mali pekné nechty, potrebujeme denný príjem zeleniny a ovocia, zdravé nechty potrebujú dostatok vitamínov a minerálov. Aj keď za mnohé nedostatky môžu aj iné veci, ako napríklad častý kontakt s vodou alebo práca rukami, väčšinou treba hľadať problém práve v základe čím je v tomto prípade jedlo.

manikúra

Výživové doplnky a kozmetika.
Ak sa stravujeme dobre, ako sa len dá a naše nechty sa aj napriek tomu odmetajú prispôsobiť a nechcú sa silou mocou ani po najrôznejších procedúrach zlepšiť, pravdepodobne budeme musieť siahnuť po kozmetike alebo výživových doplnkoch, ktoré ich kvalitu zlepšia zaručene. V lekárni nájdete množstvo odporúčaných vitamínov vo orme výživových doplnkov, ktoré sú určené práve na krehkosť a lámavosť nechtov, takéto doplnky väčšinou podporujú aj iné ak napríklad vlasy či pleť. Prídete si teda na svoje aj s príjemným doplnkom.
Ak vás vaše nechty nechcú poslúchať a ničím ich nedokážete vyliečiť, nechajte ich regenerovať sa samé, nezaťažujte ich na istú dobu lakmi na nechty a ak už, bezpodmienečne používajte vždy podkladový lak.