Chyby, ktoré ľudia robia pri cestovaní

Je samozrejmosť, že by sa im chcel každý človek vyhnúť, preto si na nich dajte pozor a pre istotu si ich opakujte aj viac krát aby ste nezabudli ani na jednu vec, lebo je to dôležité pre všetkých cestovateľov.cestovní pas.jpg
Pripravene a zodpovedne

  • Zabudnutie potrebných vecí– Ľudia vždy majú veľa času do odchodu na dovolenku no aj napriek tomu si vždy balia veci na poslednú chvíľu. To je však najčastejšia chyba a je potreba aby ste sa jej zbavili.  Vždy sa baľte niekoľko dní vopred alebo dokonca aj každý deň po kúsku. Zaobstarajte si zošit alebo zápisník a vpisujte si všetko čo vám treba, prečiarkujte čo máte alebo červeným označujte čo vám chýba, aby ste to mali na očiach a nezabudli na to.
  • Nedostatok peňazí– Toto patrí tiež medzi dôležité, pretože bez peňazí sa jednoducho nikde nepohnete. Treba ich vždy a všade. Ešte pokým ste doma a máte čas si povybavovať všetky veci na dovolenku, počítajte si peniaze, rozmýšľajte kam máte v pláne ísť, koľko vás do vyjde ale nikdy nepočítajte presne. Dajte si financie do rezervy, pretože nikdy neviete čo sa môže prihodiť . Dostanete doplatky alebo si budete chcieť viac užiť. Požičovne áut v zahraničí bazírujú na záruku platobnou kartou. Je nutné sa ubezpečiť, či je v krajine do ktorej sa chystáte vaša karta akceptovateľná. Cestovné šeky sú šikovným pomocníkom, ktoré vám zamenia v zmenárňach alebo bankách.globus.jpg
  • Doklady ktoré nie sú platné– Väčšina ľudí doklady vyhrabe tesne pred odchodom ale tam nastáva problém. Nepríjemný pocit, keď vytiahnete napríklad pas a ten je neplatný. Preto si doklady vždy kontrolujte a ak už neplatia, vyberte sa ich vybaviť, pretože vybavenie trvá približne 30 dní, čo je dosť. V nepríjemnej situácií vám môže pomôcť ich kópia. Keď sa stratia, ich vybavenie môžu urýchliť práve kópie.
  • Bez poistenia ?– Nikdy by ste sa nemali držať toho, že sa nič nemôže stať. Je potreba si zabezpečiť poistenie liečebných nákladov, batožinové poistenie, zodpovednosti za domácnosť, ktorú opúšťate. Ak máte v pláne si poriadne užiť, čo je napr. adrenalín, je nutná poistka na úrazy.

Dávajte si na nich vždy pozor, aby vám nepriniesli problémy a aby ste si bez problémov mohli užiť dovolenku.