Zábradlie na schody je nosným prvkom každého interiéru.

Zábradlie na schody je prvok interiéru alebo exteriéru, ktorý pri plánovaní domu nejako zvlášť neriešime. Zvrat väčšinou nastane až keď príde na finálnu úpravu priestorov a otázka schodiska a jeho zábradlia sa stane aktuálnou. Ak máte vo svojom rodinnom dome alebo kancelárskych priestoroch schody, ktoré majú aj svoje zábradlie, tak určite o tom viete svoje. Samozrejme, že výber zábradlia sa odvíja od samotného výberu schodov, no určite by sme to mali riešiť vopred a komplexne.

zábradlie

Existuje totiž zábradlie, ktoré je vhodné takmer ku všetkým typom schodísk. Je to sklenené zábradlie na schody lmmont, ktoré je naozaj veľmi univerzálne. Navyše má mnoho vlastností, ktoré z neho robia jednotku v rebríčku zábradlí na schody. A môžeme tu hovoriť tak o praktickej ako aj o estetickej stránke tohto typu zábradlia. Praktická stránka sa týka hlavne údržby skleneného zábradlia, ktorá je naozaj veľmi jednoduchá. Sklo iba pretrieme od prachu prípadne mokrou utierkou ako okno, a zábradlie je vždy ako nové. Žiadne vyblednutia ako u drevených zábradlí. Tieto vlastnosti sú bezo zmeny stále aj keď sklo kombinujeme s nerezovou oceľou, ktorá môže tvoriť nosnú časť zábradlia.

schody

Ešte výraznejšie vyčnieva sklenené zábradlie nad konkurenciou v oblasti estetiky a štýlovosti. Tento typ zábradlia je absolútne nadčasový a pri súčasných najmodernejších vysokokvalitných materiáloch mu naozaj nie je čo vytknúť. Tak ako sklenené plochy zábradlia dokážu presvetliť daný interiér by vedeli rozprávať tí, ktorí po renovácii svojho domu zvolili sklo ako nový materiál k svoji schodom. Zmena v interiéri je pre jej obyvateľov naozaj šokujúca a táto pocitová zmena ostáva v obyvateľoch domu naozaj veľmi dlho. Môžeme povedať, že sklenené zábradlie vyčarí na vašej tvári úsmev aj po rokoch. Vždy keď vstúpite do priestorov, kde sa tento štýlový prvok nachádza.