Sklerotizácia dolných končatín vás zbaví kŕčových žíl raz – dva

Skleroterapia https://www.venasum.com/skleroterapia-sklerotizacia-krcovych-zil/ dolných končatín je aj dnes veľmi populárnou technikou, ako sa zbaviť kŕčových žíl. Táto metóda sa začala používať už v tridsiatych rokoch dvadsiateho storočia, takže ide o časom overenú techniku, ktorá má za sebou mnohé pozitívne výsledky.

Žena s holými nohami stojaca vo vysokej tráve

Pri tomto zákroku sa na nohe urobí malý vpich, ktorý vedie priamo do postihnutej žily. Následne je do nej vpichnutá účinná látka, ktorá zabezpečí jej uzavretie. Celý zákrok netrvá viac ako tridsať minút. Po jeho ukončení musíte nosiť kompresné pančuchy, ktoré spolu so spomínanou látkou zabezpečia uzavretie varixov.
Ihly, ktoré sú pri tejto technike používané sú naozaj malých rozmerov. Preto sa nemusíte obávať žiadnej bolesti. Jedinou nevýhodou skleroterapie je, že v niektorých prípadoch, ju musí pacient podstúpiť opakovane.
Čo sa týka estetickej stránky, na nohách vám ostanú drobné ranky po vpichoch. Tie však časom úplne zmiznú. Ak však chcete, aby boli vaše nohy počas leta dokonalé, mali by ste si zákrok naplánovať na zimu alebo na jeseň.

Výhody skleroterapie:

  • Minimálna bolesť alebo nepríjemné pocity počas zákroku
  • Nemusíte podstupovať celkovú, ani lokálnu anestéziu
  • Zákrok je vykonaný len pomocou drobných vpichov a tenkej ihly
  • Minimálne zdravotné riziko
  • Absencia rezných rán a jaziev
  • Rýchly návrat k bežným činnostiam
  • Rýchla rekonvalescencia
  • Zákrok trvá menej ako pol hodinu, preto nie je potrebná hospitalizácia

Muž a žena na drevenej podlahe

Overená, no vylepšená technika

Druhou možnosťou, ktorú môžete pri liečbe kŕčových žíl využiť, je skleroterapia vykonaná pomocou ultrazvuku.
Táto metóda je ideálna najmä pre pacientov, ktorí trpia primárnymi kŕčovými žilami alebo tých s relapsom po predošlom chirurgickom zákroku. Bohužiaľ sa nájdu i ľudia, pre ktorých nie je ultrazvuková forma zákroku vhodná. Aby ste vedeli, do ktorej skupiny patríte, je potrebné vykonať prednostné vyšetrenia.