V prírode a s elektrickým napätím vždy po ruke

Pobyt v prírode, v chatke alebo v kempe má určite svoje špecifické výhody. Veľa ľuďom sa žiada nechať svoj“ civilizovaný mestský život“ nachvíľu bokom a ísť si oddýchnuť do prostredia, kde ho obklopujú stromy, rybník a spev vtákov. Je to ako z rozprávky a je zároveň pravda, že práve takýto oddych je pre mnohých ľudí najlepším spôsobom relaxu a čo je podstatné- takisto najlepším zdrojom psychickej regenerácie.

muž v prírode

Niekto za takouto naturálnou regeneráciou odchádza na pár dní, niekto na týždeň, na dva a sú tu aj tí, čo sa zbalia na celý mesiac alebo dokonca na celé leto. A najlepšie je to asi niekde uprostred, teda skrížiť tento príjemný pobyt v prírode s potrebným komfortom. Po určitej dobe vystriedať takýto naturálny život s tým, že si opäť môžete pustiť televíziu, počítač, hudobný prehrávač, nehovoriac o kanvici, chladiči, variči a skrátka o využití všetkých známych elektrických spotrebičov, ktoré nám prinášajú ako zábavu, tak aj komfort, sýtosť či hygienu.

Musíme ale kvôli týmto spotrebičom utekať domov? Čo keby sme ich mohli používať aj na konkrétnom mieste, teda kdesi mimo domu a mimo mestskej civilizácie? No určite by to malo svoje výhody, lenže otázne je, kde a ako ich zapojíme, keď na danom mieste nemáme dosah k elektrickej energii a ani k tým klasickým elektrickým zásuvkám?

kabeláž, koncovka

V takom prípade príde vhod menič napätia z 12v na 230v. Vďaka nemu totiž dokážete premeniť jednosmerné 12v napätie na striedavé 230v. Získate tak plnohodnotný zdroj elektrickej energie s napätím, aké vám poskytuje elektrická zásuvka v bežnej domácnosti.

  • Meniče oceníte aj v prípade, ak potrebujete dobiť batériu na prenosných zariadeniach, teda napríklad na smartphone, tablete či notebooku. Mnohé z nich totiž majú aj vstup na USB.

Je niekoľko univerzálnych spôsobov, prečo, kde a ako dokážete takéto meniče využiť. Stačí vám prístup k jednosmernému napätiu (napríklad v aute) a o spoľahlivý zdroj elektrického napätia máte vďaka meniču postarané.