Šéf Warner Bros odstupuje pre pomery s herečkou

John Stankey, výkonný riaditeľ materskej spoločnosti WarnerMedia, povedal, že je to "v najlepšom záujme" firmy, ktorú pán Tsujihara odstúpi. "Kevin uznáva, že jeho chyby sú v rozpore s očakávaniami vedenia spoločnosti," povedal Warner. Firma vedie vyšetrovanie obvinení.
Začiatkom tohto mesiaca, Hollywood Reporter tvrdil, že herečka hľadala pomoc pána Tsujihara pri pristávaní rolí potom, čo mali sex. Správa obsahovala textové správy medzi pánom Tsujihara a herečkou Charlotte Kirkovou.
Právnik pána Tsujiharu v tom čase povedal, že výkonná moc nemá žiadnu priamu úlohu pri prijímaní herečky v žiadnom filme.

studip

V liste adresovanom zamestnancom v pondelok, ktorý uviedla agentúra Reuters, pán Tsujihara túto záležitosť neriešil.
"Je jasné, že moje pokračujúce vedenie by mohlo byť rozptýlením a prekážkou pre ďalší úspech spoločnosti," napísal.
"Tvrdá práca všetkých v našej organizácii je naozaj obdivuhodná a nedovolím, aby pozornosť médií v mojej minulosti odrádzala od všetkej skvelej práce, ktorú tím robí."

warner bros

Vyšetrovanie
Pán Tsujihara pracoval vo Warner Bros 25 rokov a od roku 2013 viedol štúdio.
Pán Stankey vo vyhlásení povedal: „Je to v najlepšom záujme WarnerMedia, Warner Bros, našich zamestnancov a našich partnerov pre Kevina, aby odstúpili ako predseda a výkonný riaditeľ spoločnosti Warner Bros.“
Spoločnosť uviedla, že „spolupracuje s treťou stranou v oblasti práva na dokončenie vyšetrovania spolupráce pána Tsujiharu“. WarnerMedia povedal, že ešte nemá vymenovať nástupcu pána Tsujiharu a odmietol komentovať odstupné.
Warner Media  americký nadnárodný masovokomunikačný a zábavný konglomerát vo vlastníctve spoločnosti AT&T so sídlom v New Yorku. Pôvodne vznikla v roku 1990 ako Time Warner Inc., od fúzie Time Inc. a Warner Communications.
Spoločnosť má filmovú, televíznu, káblovú a vydavateľskú činnosť a v súčasnosti pozostáva prevažne z aktív bývalej Warner Communications, HBO (dcérska spoločnosť Time Inc. až do zlúčenia) a Turner Broadcasting System (ktorý získal v roku 1996).