Komu každému rozoslať svadobné oznámenia

Svadobné oznámenia slúžia na to, aby ste ostatným dali vedieť, že sa budete vydávať a ženiť, nie na to, aby ste týchto ľudí na svoju svadbu pozvali. Komu každému by ste svadobné oznámenie mali odoslať? Z veľkej časti je to len na vás, no na druhej strane je potrebné myslieť aj na akúsi slušnosť.Stôl s ružovým obrusom, okuliare stužky a papierová karta.jpg
 
Rodina verzus známy
 
Prvé pravidlo, ktorým by ste sa mali riadiť je, že svadobné oznámenia patria do rúk všetkým členom vaše rodiny. Oznámenie by mali dostať aj vzdialené sesternice a bratranci a dokonca i rodina, s ktorou ste sa videli raz v živote. Je logické, že ich nebudete na svadbu pozývať, no slušnosť káže, že by ste im o tejto udalosti mali dať, minimálne, vedieť.
 
Potom tu máme známych a kamarátov. V tomto prípade oznámenia posielajte len bližším ľuďom. Nikde nie je napísané, že musíte o svadbe informovať svojich spolužiakov zo strednej alebo dokonca základne školy. Ak chcete o svojej svadbe, dať vedieť širokému okoliu, zverejnite oznámenie na facebooku alebo ho rozošlite emailom. Takto sa pochválite, no zároveň neskrachujete na tlači svadobných oznámení.
 
Problematické vzťahy
 
Každý má vo svojej rodine ľudí, s ktorými nevychádza najlepšie. Najhoršie je to vtedy, ak ide o blízku rodinu, teda starých rodičov či dokonca rodičov, alebo nastávajúcich svokrovcov. Ak nikoho na svadbu nepozývate kvôli zlým vzťahom, musíte zhodnotiť sami, či je posielanie svadobného oznámenia na mieste. V niektorých prípadoch, by ste totiž mohli dotyčných ešte viac nahnevať. Toto rozhodnutie, teda musíme nechať na vás.Obálky zviazané špagátom položené na papieroch.jpg
 
Premyslite si najmä to, ako zlé sú vaše vzťahy. Pokiaľ ide o premlčané krivdy, tak práve oznámenie o svadbe, môže byť dobrým krokom k vzájomnému zmiereniu. Ak je však váš konflikt naozaj vážny a navyše aktuálny, svadobné oznámenie možno nie je najlepšou voľbou, ako sa začať zmierovať.
 
Dobrá rada na záver je, že sa oznámeniach poraďte so svojim partnerom. Nikdy to nerobte na vlastnú päť, pretože to nie je dobrým začiatok manželstva.